الکتریکالـا

بررسی‌ مدل های مختلف درایو فوجی و کاربرد آنها

فوجی الکتریک یک هلدینگ تجهیزات الکتریکی ژاپنی است که در زمینه تولید تجهیزات و زیرساخت‌های مخصوص نیروگاه‌های سوخت فسیلی، زمین‌گرمایی، اتمی، فتوولتاییک، برق‌آبی و  بادی همچنین اینورترها، کنتورهای آب و برق، plc‌ها، تجهیزات توزیع برق نظیر کنتاکتورها،فیوزها و غیره فعالیت می‌کند.

فوجی الکتریک برای کنترل بهتر و ارائه بهینه خدمات  در زمینه اتوماسیون صنعتی  اقدام به تولید درایوهای باکیفیت بالا، متنوع و با کاربری‌های گوناگون باتوجه به نوع کاربری‌های صنعتی نموده است که کاربر را در انتخاب اینورتر فوجی آزاد می‌گذارد. در زیر به معرفی برخی از انواع اینورترهای فوجی اشاره شده است:

  • (FVR-Micro (new
  • FRENIC-Mini
  • FRENIC-Ace
  • FRENIC-Ace H
  • FRENIC-AUQA
  • FRENIC-HVAC
  • FRENIC-Mega
  • (FRENIC-VG (Unit Type
  • (FRENIC-VG (Stack Type
  • FRENIC-Converter

اینورتر فوجی مدل AUAQA-FRENIC:

یک مدل بسیار باریک از محصولات فرکانس اینورتر شرکتElectric Fuji است که جهت استفاده درصنایع آب و فاضلاب مناسب است. این مدل جدید با توجه به نیاز کشورهای اروپایی و باکیفیت بالای ژاپن تولید شده اند.قابلیت‌های خاص جهت جلوگیری از آسیبدیدن تجهیزات متصل به آن و همچنین صرفه‌جویی در مصرف انرژی از توانایی‌های این سری از اینورترها هستند که جایگاه ویژه‌ای را برای استفاده از این نوع فرکانس اینورتر را برای کاربردهای پمپ ایجاد می‌کند.

اینورتر فوجی مدل FRENIC-HVAC:

یک مدل بسیار باریک از محصولات فرکانس اینورتر شرکت Electric Fuji است که جهت استفاده در صنعت HVAC مناسب است. این مدل جدید با توجه به نیاز کشور اروپایی وبا کیفیت بالای ژاپن تولید شده‌اند. قابلیت‌های خاص جهت کنترل انواع فن و کمپرسورها در کنار صرفه‌جویی بهینه در مصرف انرژی باعث شده‌اند که این سری از اینورترها جایگاه ویژه‌ای را برای کاربرد HVAC و کمپرسورها داشته باشند.

اینورتر فوجی مدل (FVR-Micro (new:

یک مدل اقتصادی است که در ابعاد کوچک، قابلیت بالا را با هزینه کم به خریدار ارائه می‌دهد. به علت کوچک و همچنین ساده بودن این اینورتر می‌توان از آن در اکثر کاربردهای معمولی و پایه، که نیازی به قابلیت‌ های بالا ندارند و ابعاد کوچک و توان پایین مورد نیازاست، مانند تسمه‌ نقاله‌های ساده استفاده نمود و خریدار پس از نصب و راه‌اندازی از ساده‌بودن و راحتی کار با این اینورتر لذت خواهد برد.

اینورتر فوجی مدل FRENIC-Mini:

سری FRENIC-Mini با ظاهری کوچک و ساده و قابلیت‌های فراوان جهت پاسخ به نیاز بازار جهانی برای یک اینورتر همکاره در رنج قیمت متوسط به پایین بوده‌است. با توجه به قابلیت صرفه‌جویی درمصرف انرژی، کنترل برداری و استفاده از آن در اکثر کاربردهای صنعتی مانند تسمه ‌نقاله مواد، فن، جداساز گریز از مرکز، صنایع غذایی و بسیاری دیگر سری Mini سهم بزرگی از بازار را به خود اختصاص داده است.

اینورتر فوجی مدل FRENIC-Ace:

مدل FRENIC-Ace از شرکت Electric Fuij اینورتری با نسبت فوق العاده عالی قیمت / قابلیت به بازار عرضه شده است. طراحی جدید و زیبا درکنار توانایی برنامه نویسی تا200STEP این امکان را به کاربر می‌دهد که از ساده‌ترین کارها تا قابلیت‌های پیچیده را برنامه‌نویسی نماید. اینورتر FRENIC-Ace در حقیقت پاسخی به نیازهای آینده صنایع است که در کاربردهای متفاوتی مورداستفاده قرار می‌گیرد و قابلیت انطباق با هر کاری را به‌صورت استاندارد ویا توسط نوشتن برنامه را دارد.

اینورتر فوجی مدل FRENIC-Mega:

نسل جدید اینورتر های سری G11S است که با نام( MEGA(Advantage Global for Engineering Maximum به بازار عرضه شده است. این محصول نشان دهنده فناوری بالا ارائه شده در شرکتFuji برای فرکانس اینورترهای ساخته‌شده است. با قابلیت انعطاف بی‌نظیر و توانایی‌های فنی فوق‌العاده، این اینورتر را می‌توان در اکثرکاربردهای مکانیکی مورد استفاده قرار داد. فرکانس اینورتر MEGA-FRENIC درزمینه‌های توانایی فنی، رضایت مشتری، فناوری، راحتی نگهداشت و کمک به محیط زیست در جایگاه بالایی قرار دارد.

اینورتر فوجی مدل (FRENIC-VG (Unit Type:

با فرکانس اینورتر (FRENIC-VG (Unit Type شرکت fuji Electric بالاترین فناوری خود را در یک مدل خالص ساخت. علاوه بر قابلیت اساسی که هراینورتر باید داشته باشد، این مدل با توجه به فناوری پیشرفته خود در کاربردهایی که نیازبه توان‌های بالاتر یا دقت در کنترل موقعیت دارند، سهم ویژه‌ای را به خود اختصاص داده است. کمک به محیط زیست کاربری آسان وایمن از سایر مزایای این فرکانس اینورتر است.کنترل برداری این اینورتر امکان ارائه توان بالادر کنار دقت بسیار زیاد را فراهم می‌سازد.

اینورتر فوجی مدل (FRENIC-VG (Stack Type:

با فرکانس اینورتر(FRENIC-VG (Stack Type شرکت Electric fuji بالاترین فناوری خود را در یک مدل خالصه ساخت. علاوه بر قابلیت اساسی که هر اینورتر باید داشته باشد، این مدل با توجه به فناوری پیشرفته خود درکاربردهایی که نیاز به توان‌های بالاتر دقت در کنترل موقعیت دارند، سهم ویژه‌ای را به خود اختصاص داده است. کمک به محیط زیست کاربری آسان و ایمن از سایر مزایای این فرکانس اینورتر است. کنترل برداری این اینورتر امکان ارائه توان بالا در کنار دقت بسیار زیاد را فراهم می‌سازد. مدل کشویی 1-VG جهت استفاده و ارتباط چندین اینورتر با همدیگربرای بالا بردن توان موردنیاز طراحی وساخته‌شده است.

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *