الکتریکالـا

بررسی‌ مدل‌های مختلف درایو هیوندای و کاربرد آنها

بررسی‌ مدل‌های مختلف درایو هیوندای و کاربرد آنها در صنعت

درایو هیوندای محصول شرکت هیوندای سازنده تجهیزات برق صنعتی بوده و از دیرباز برای صنعت کاران به عنوان برندی معتبر  شناخته شده است.

  • مدل N50

این درایو هیوندای از مدل‌های قدیمی برای ورودی تکفاز و خروجی سه فاز تا توان 2.2 کیلووات طراحی و به بازار عرضه شده است.

دارای پارامترهای گسترده و قابلیت پذیرش 16 multi speed را دارد. با توجه به طرح‌های توسعه شرکت هیوندای با درایوهای جدید جایگزین شده و دیگر تولید نمی‌شود.

  • درایو مدل N50مدل N100

با توجه به رنج وسیع‌تر این مدل از درایو هیوندای که تا 3.7 کیلووات ساخته شده بود، رنج بیشتری از کارها را پوشش می‌داد. قابلیت‌هایی بیشتر از مدل قبلی داشت. ولی این مدل هم با مدل‌های جدید جایگزین گردید. حجم کم و ساختاری عالی نسبت به مدل N50 باعث گردید که مشتریان خاص خود را پیدا نماید. در سه نوع ورودی تکفاز و سه فاز 220 ولت و ورودی سه فاز 400 ولت ساخته شده بود.

درایو مدل N100

  • مدل N300

این مدل از درایو هیوندای برای توان‌های بالاتر از 5.5 کیلووات در ولتاژ ورودی سه فاز220 ولت از توان 5.5 تا 55 کیلووات و در ورودی ولتاژ 400 ولت، از 5.5 تا 132 کیلووات طراحی، تولید و به بازار عرضه شد.
ساختاری عالی و قابلیت‌های زیاد باعث گردید خیلی سریع مشتریان خاص خود را پیدا نماید. ولی با توجه به پیشرفت این صنعت و درخواست بازار مصرف برای رنج وسیع تری از قابلیت‌های فنی و نرم افزاری جدید جای خود را به مدل‌های جدید داد.

  • مدل N500

این مدل از درایو هیوندای برای توان‌های بالاتر و مورد نیاز صنعت از توان 160 تا 380 کیلووات ساخته و به بازار عرضه گردید. همانند مدلN300 ساختاری عالی و قابلیت‌های زیاد باعث گردید خیلی سریع مشتریان خود را پیدا نماید. ولی با توجه به پیشرفت این صنعت و درخواست بازار مصرف برای رنج وسیع‌تری از قابلیت‌های فنی و نرم افزاری نوین جای خود را به مدل‌های جدید داد.

  • مدل N700E

این مدل از درایو هیوندای تکمیل و جایگزین شده مدل‌های قدیمی می‌باشد. درایوی با قابلیت‌های عالی که هم اکنون هم تولید و عرضه می‌گردد.

در رنج ورودی تکفاز و سه فاز عرضه می‌گردد. یکی از خصوصیات درایوهای هیوندای حجم کم آن‌ها می‌باشد. علی‌رقم کیفیت خوب و حجم کوچک برای بعضی مصارف بسیار ایده‌آل می‌باشد. خدمات شبانه‌روزی و آنلاین یکی از خصوصیات شرکت وارد کننده آن می‌باشد که کمتر شرکتی این خدمات را ارائه داده است. این درایو در ورودی تکفاز220 ولت تا 2.2 کیلووات و ورودی سه فاز400 ولت توان 0.7 تا 375 کیلووات برای کاربرد نرمال تولید و به بازار عرضه می‌گردد.
نرم افزاری کاربردی و قابلیت فنی سخت افزاری خوب  با قیمتی رقابتی که توانسته جایگاهی بین مشتریان در صنایع مختلف بدست آورد.این درایو برای صنایع چوب و چاپ و پلاستیک و پلیمر و صنایع بسته بندی و غیره استفاده می‌گردد.مدل N700E

  • مدل N700

لزوم کاربردهای متعدد باعث گردید که این مدل از درایو هیوندای برای کارهای سبک و  سنگین مانند جرثقیل و تاور کرین طراحی و به بازار عرضه گردد. قابلیت کلوز لوپ و تحمل جریان بالا از قابلیت‌های آن می‌باشد. ورودی سه فاز 220 ولت از توان 5.5 تا 55 کیلووات و ورودی سه فاز 400ولت از توان 5.5 تا 132 کیلووات ساخته و به بازار عرضه می‌گردد. این مدل هم اکنون نیز تولید و عرضه می‌شود.

  • مدل‌های جدید N800

اکثر شرکت‌های آسیایی برای اینکه از رقابت در بازار و پیشرفت تکنولوژی عقب نیافتند با شرکت‌های اروپایی اقدام به تولید محصولات نموده‌اند. شرکت هیوندای کره جنوبی نیز با شرکت وکن که هم اکنون آن را دانفوس خریداری کرده، پروژه‌ای مشترک را شروع نمودند. این محصول جدید با ایده‌ای از درایوهای وکن فنلاند طراحی و تولید شده است. با توجه به رقابت و کم کردن قیمت تمام شده تا توان 132 کیلووات در چین ساخته می‌شود و از توان 160کیلووات در فنلاند تولید می‌گردد. کیفیت مناسب این محصول جدید تا حدودی توانسته خواسته‌های هردو شرکت بزرگ هیوندای و وکن را برطرف نماید .
مدل در چند ورژن A و S برای کارهای متفاوت سبک و سنگین عرضه می‌گردد.

این درایو با اپلیکیشن‌های کاربردی تعریف شده مناسب برای صنایع آب و فاضلاب برای الکترو پمپ و نوار نقاله و بالمیل و غیره می‌باشد.

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *