الکتریکالـا

توضیحات پلاک‌ دستگاه‌های پرتو صنعت

قبل از نصب، ابتدا پلاک دستگاه خریداری شده را خوانده و از مناسب بودن جریان‌ و ولتاژ آن برای موتور تحت کنترل این درایو اطمینان حاصل نمایید. پلاک درایو پرتو صنعت به ‌صورت زیر می‌باشد. برای تعیین جریان‌های ورودی و خروجی و توان دستگاه به جدول مشخصات توان و جریان دستگاه‌ها در کاتالوگ مربوط به درایوهای پرتو صنعت مراجعه نمایید.

در شکل زیر  پلاک دستگاه‌ مدل EZ پرتوصنعت، برای نمونه آورده شده است:

پلاک‌ دستگاه‌های پرتو صنعت

لیبل دستگاه‌ها نشان دهنده مشخصات دستگاه‌ها و شماره سریال آن‌ها می‌باشد که بر روی بدنه دستگاه نصب گردیده است. بر روی لیبل توان و جریان دستگاه برای حالت بار سنگین یا گشتاور ثابت (Heavy duty) نوشته شده است. برای بارهای سبک یا گشتاور متغیر (Light duty) می توان از رنج پایین تر درایو استفاده کرد.

برای انتخاب مناسب درایو متناسب با نوع بار (سبک LD، سنگین HD) از جدول مشخصات توان و جریان درایوها استفاده نمایید. بارهایی که توسط درایو کنترل می‌شوند به طور کلی به دو گروه تقسیم‌بندی می‌شوند: گشتاور ثابت و گشتاور متغیر.

بارهای گشتاور ثابت یعنی موتورهای با بار سنگین، نیاز به گشتاور راه اندازی بالایی دارند و نیز باید ظرفیت جریان اضافه بار آن ها‌نیز بیشتر باشد. بارهای گشتاور ثابت شامل بارهایی مانند جرثقیل‌ها، آسیاب‌ها، اکسترودرها و کمپرسورها می‌باشند. بارهای گشتاور متغیر نیاز به گشتاور راه‌اندازی پایینی دارند و همچنین ظرفیت اضافه جریان آنها نیز پایین می‌باشد. بارهای گشتاور متغییر شامل بارهایی مانند پمپ‌های گریز از مرکز و فن‌ها و میکسرهای ساده می‌باشند. صرفه‌جویی در مصرف انرژی در کاربردهای گشتاور متغیر بسیار بیشتر از کاربردهایی است که در آن‌ها گشتاور ثابت است.

درایوهای EZ در مد کنترل برداری دارای 150 درصد گشتاور راه‌اندازی می‌باشند که از این جهت برای راه‌اندازی بارهای گشتاور ثابت کاملا مناسب بوده و در این حالت کافی‌ است توان درایو برابر با توان موتور انتخاب گردد. مدل EZ مدلی برای کاربردهای عمومی و تحمل اضافه جریان 150 درصد در یک دقیقه و تا توان 2/2KW تولید می‌شود و ورودی آن تکفاز 220 ولت می‌باشد.

درایوهای EX مدلی برای کاربردهای عمومی و تحمل اضافه جریان 150 درصد در یک دقیقه و تا توان 90KW تولید می‌شود. که به صورت Open loop بوده و دارای قابلیت کنترل تنشن نیز می‌باشد.

درایو مدل MX مدلی برای کاربردهای پمپ و فن و تحمل اضافه جریان 120 درصد در یک دقیقه و تا توان 110KW ساخته می‌شود.

مدل VX پرتو صنعت مدلی برای کاربردهای تخصصی و تحمل اضافه جریان 150درصد در یک دقیقه و تا توان 400KW تولید می‌شود و دارای قابلیت افزودن کارت‌های آپشن (Close loop، تزریق، رله، کارت شبکه و …) می‌باشد.

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *