الکتریکالـا

موتور دفعی یا ریپالسیونی

موتور  دفعی یا ریپالسيوني از نظر ساختمان داخلي شبيه موتورهاي القايي و موتورهاي DC است و اساس كار اين موتور بر مبنای نيروی دافعه مغناطيسي است. اين موتورها داراي انواع مختلف هستند . در موتور ریپالسيوني ، استاتور لايه اي با سيم پيچ هاي پوشيده دارد و خيلي شبيه سيم پيچ‌هاي موتور القايي است. از طرف ديگر روتور موتور ریپالسيوني داراي يك آرميچر سيم پيچي استوانه‌اي است كه جاروبك‌ها و يك كموتاتور نيز مانند آنچه در موتور DC است ، مي‌باشد در موتورهاي ریپالسيوني جاروبك‌ها به هم اتصال كوتاه شده‌اند.موتور دفعی یا ریپالسیونی

اگر محور جاروبک در امتداد قطب‌ها باشد گشتاور وارده صفر می‌شود و موتور کار نمی‌کند همچنین وقتی محور جاروبک‌ها بر قطب‌ها عمود باشد ولتاژهای القا شده در رتور اثر یکدیگر را خنثی می‌کند و هیچ ولتاژی در جاروبک‌ها وجود نخواهد داشت و در نتیجه هیچ جریانی در رتور القا نشده و گشتاور راه اندازی صفر می‌‎شود. برای اینکه موتور ریپالسیونی بتواند دوران کند باید زاویه بین محور مغناطیسی استاتور و رتور 20 تا 30 درجه انتخاب شود.

برای معکوس نمودن چرخش در موتور ریپالسیونی کافیست که وضعیت جاروبک‌ها را به طرف مخالف صفحه خنثی تغییر وضعیت دهیم. صفحه خنثی صفحه ای است که در آن قطب اصلی وجود ندارد.

مزایا موتورهای ریپالسیونی :

  • تغییرات وسیع در سرعت
  • گشتاور راه اندازی زیاد
  • جریان راه اندازی کمموتور دفعی یا ریپالسیونی

معایب موتورهای ریپالسیونی:

  • سر صدای این موتور زیاد است
  • ضریب توان کم
  • جرقه‌های کلکتور زیاد
  • نیاز به تعمیر دوره‌ای کلکتور

تفاوت موتورهای ریپالسیونی و یونیورسال:

فرق اساسی بین این موتور و موتور یونیورسال، در این است که آرمیچر موتور یونیورسال نیز از منبع خارجی به صورت هدایت تغذیه می‌شود، در حالی که در موتور ریپالسیونی روتور به صورت القایی جریان دار می‌شود. جریان روتور، میدانی در امتداد محور جاروبک‌ها ایجاد می‌کند و محل استقرار جاروبک‌ها در این موتور قابل تنظیم است و در نتیجه امتداد میدان روتور با چرخاندن مجموعه جاروبک‌ها قابل تنظیم است.

موتور دفعی یا ریپالسیونی

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *