الکتریکالـا

تعمیر سافت استارتر اوکام

جهت تعمیر سافت استارتر اوکام به بررسی فالت‌های مهم این درایو می‌پردازیم و همچنین نمونه‌های اینورترهای تعمیر شده در الکتریکالا را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

کمپانی AuCom Electronics یک شرکت نیوزلندی است که پیشروی جهانی در فناوری راه اندازی نرم  با سافت استارتر و راه حل‌های کنترل موتور با دور ثابت است. تحقیق و توسعه مداوم محصولات تولیدی، همراه با داشتن متخصصین اوکام از برنامه‌ها و نیازهای مشتری راه حل‌های بهینه‌ای برای راه اندازی نرم و هر چه بهتر موتورها را تضمین می‌کند. اوکام در زمینه راه اندازی و کنترل موتورها متخصص است و با تمامی کاربردهای موتورهای الکتریکی آشنایی دارد.

شعار اوکام این است که برای درک و شناسایی نیازمندی‌های مشتریان و صنایع تلاش می‌کند و راه حلی را ارائه می‌کند که زندگی را آسان می‌کند. علاوه بر دانش فنی، اوکام طیف گسترده ای از فناوری‌ها را در اختیار دارد تا راه حل‌های مستقیم آینده نگرانه برای برنامه‌های ساده یا محصولات کاملاً پیشرفته برای نیازهای پیچیده تر را ارائه دهد. AuCom در سال ۱۹۷۸ برای طراحی و ساخت طیف پیشرفته ای از آمپلی فایرهای استریو تأسیس شد. نام AuCom از ترکیب “Au” برای Audio (صدا) و “Com” برای Communications (ارتباط) نشات گرفته شده است. دو بنیانگذار کمپانی به دلیل علاقه متقابل به امواج رادیویی و موسیقی با یکدیگر شروع به همکاری کردند. مارک امپسون کارشناس طراحی الکترونیک و ری آرچر شریک تجاری با مهارت‌های کارآفرینی بود.

تعمیر اینورتر اوکام

در ایران سافت استارترها  اوکام با مدل‌های IMS2و EMX3و… شناخته شده است در هنگام خرابی این اینورتر ها و سافت استارتر ها ابتدا علل خرابی را مورد بررسی قرار دهید.

جدول زیر به طور مختصر برخی از خطاها و ارورهای دستگاه را شرح داده است. برای مثال خطای اتصال به زمین با نماد ground fault نمایش داده می‌شود. هم‌چنین اگر در فاز ورودی دچار مشکل و خرابی شود ارور L1 PHASE LOSS نشان داده می‌شود. اضافه جریان اگر در سیستم رخ دهد خطای OVER CURRENT نشان داده می‌شود. اگر جریان بالا پایین شود یا اختلال در جریان دستگاه پیش آید، هشدار CURRENT IMBALANCE نمایش داده می‌شود.

اینورتر اوکام

در زیر برخی از خطاهای مربوط به سافت استارتر اوکام آورده شده است:

 

سافت استارتر اوکام تعمیر شده در کارگاه تعمیرات الکتریکالا:

  • سافت استارتر  اوکام مدل Emx3
  • توان 110KW

عیوب اعلامی:

با وجود برق سه فاز سافت استارتر خاموش می‌باشد.

نحوه تعمیر سافت استارتر:

پس از بررسی‌های صورت گرفته توسط متخصصین شرکت، متوجه شده که ایراد از تغذیه سوئیچینگ سافت استارتر می‌باشد که دچار آسیب شده بود که ایراد برطرف گردید و همچنین در چنین مواردی حتما قبل از نصب مجدد باید از صحت برق ورودی اطمینان حاصل کرد.

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *