الکتریکالـا

تعمیر اینورتر پرتو صنعت

شرکت پرتو صنعت از سال 1368 تاسیس گردید. این شرکت از سال 1369 موفق به طراحی و تولید ” کنترل کننده دور موتور” یا درایوهای دور متغیر VFD گردیده و در طول این مدت درایوهای تولیدی خود را مطابق با آخرین فناوری روز، ارتقاء بخشیده است. درایوهای تولیدی این شرکت تا رنج توان 400 کیلووات با تکنولوژی Vector Control، قابل رقابت با محصولات اروپایی بوده به نحوی که مورد استقبال دیگر کشورها نیز قرار گرفته و به کشورهایی مانند ترکیه و امارات صادر می‌گردد.

از جمله مزایای اینورترهای Parto Sanat این است که دارای دو سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش می‌باشند پس بهتر است درهنگام مواجه شدن با خرابی این اینورترها ابتدا سریال این دستگاه را برای متخصصین ما ارسال کنید تا وضعیت گارانتی  آن درایو پرتو صنعت را مورد بررسی قرار دهند. پرتو صنعت بدون نیاز به برگه گارانتی یا فاکتور تنها با استعلام سریال دستگاه خدمات رایگان گارانتی این دستگاه را به شما ارائه می‌دهد.

این شرکت با تولیدات مختلف خود در زمینه‌ی کنترل کننده‌های دور موتور توانسته پاسخگوی نیاز صنعت‌گران ایرانی باشد پرتو صنعت درایوهای خود را در مدل‌های  EX ،VX ،EZ ،MX ،LX ،FX ،VX ،VX2 تولید می‌کند. هرکدام از این درایوها متناسب با نوع خاصی از کاربری طراحی شده است.

 

در صورت خرابی اینورتر پرتو صنعت اگر دستگاه فالتی را نشان می‌داد خطای اینورتر را یادداشت کرده تا خطا را به تعمیرکار اینورتر  اعلام کنید و با توجه به جدول زیر سیستم برقی خود از ورودی تا موتور درایو را بررسی نمایید. سپس دستگاه را جهت گارانتی به دفتر ما ارسال نمایید.

در زیر برخی از خطاهای مربوط به درایوهای پرتوصنعت آورده شده است:

تعمیر اینورتر پرتو

تعمیرات اینورتر پرتو صنعت در صورت اتمام دوره گارانتی در این مجموعه با تاییدیه از شرکت پرتو صنعت به عنوان عاملیت خدمات پس از فروش که شامل تمامی مدل‌ها از قبیل EZ,EX,VX,MX,LX,VX2 می‌باشد، انجام می‌شود.

گروه مهندسی الکتریکالا با داشتن تعمیرگاه مجهز و کارشناسان مجرب به تعمیرات اینورترهای پرتو صنعت می‌پردازد.

اینورتر پرتو صنعت تعمیر شده در کارگاه تعمیرات الکتریکالا:

• اینورتر پرتوصنعت مدل EX
• توان 22KW
• عیوب اعلامی: دستگاه پس ازبازدید اولیه و چک کردن گارانتی پرتو صنعت (اینورترهای پرتو صنعت دارای دوسال گارانتی می‌باشد) در کارگاه حاکی از آن بود که ورودی اینورتر سوخته است که ممکن است به دلایل نوسان برق یا اتصالی در ورودی یا حتی شل بودن پیچ‌های ورودی باشد.
گزارش و نحوه تعمیر درایو:
پس ازبازدید اولیه کارشناس تعمیر، به بررسی دقیق‌تر اینورتر پرداخته شد و در حین تعمیر معلوم شد دلیل اصلی آسیب به دستگاه، نوسان برق در ورودی بوده است که باعث آسیب به بخش تغذیه سوئییچینگ درایو شده و این قسمت نیاز به تعمیر داشت، به غیر از نیز باعث آسیب و درنتیجه سوختن IGBT اینورتر شده است، که باید این قطعه تعویض گردد.
همکاران ما بعد از اعلام هزینه به مشتری اقدام به جستجو IGBT مورد استفاده با توجه به دیتا شیت آن و تطابق با اینورتر تعمیری کرده و همچنین به تعمیر قسمت تغذیه سوئیچینگ درایو کرده اند، در پایان تست نهایی راه اندازی دستگاه با موتور انجام شد.

نمونه تعمیر دیگر از پرتو صنعت:
• اینورتر پرتوصنعت مدل LX
• توان 7/5KW
• عیوب اعلامی: دستگاه پس ازبازدید اولیه و پس از وصل کردن ورودی به آن نشان داد که روشن نمی‌شود همزمان گارانتی پرتو صنعت آن نیز چک شد (اینورترهای پرتو صنعت دارای دوسال گارانتی می‌باشد) روشن نشدن اینورتر می‌تواند یکی از دلایل آن یا از تغذیه درایو باشد یا حتی ازCPU دستگاه باشد و یا اینکه لازم باشد از دستگاه تست سرد گرفته شود، بعد از طی این مراحل کارشناسان ما متوجه آن شده اند که ایراد آن در قسمت تغذیه بوده است وچون از دستگاه به مدت چند سال استفاده نشده بوده است خازن‌های قسمت تغذیه آن منقضی شده و دیگر امکان شارژ در قسمت تغذیه درایو را ندارند.

اینورتر پرتوصنعت مدل VX
• توان 11KW
• عیوب اعلامی: دستگاه پس ازبازدید اولیه و چک کردن گارانتی پرتو صنعت (اینورترهای پرتو صنعت دارای دوسال گارانتی می‌باشد) تست سرد ازIGBT گرفته شد ومعلوم شد IGBT درایو به علت نوسانات برقی که در ورودی رخ داده بوده است، آسیب دیده است.
• گزارش و نحوه تعمیر درایو :
پس ازبازدید اولیه کارشناس تعمیر به بررسی دقیق‌تر اینورتر پرداخته شد و در حین تعمیر معلوم شد دلیل اصلی آسیب به دستگاه نوسان برق بوده است که همزمان هم به IGBT آسیب زده است، با بررسی زیاد تر معلوم شد که برد تغذیه و برد پاورهم فیبره شده است و باید حتما کل برد تعویض گردد. هم چنین درنتیجه سوختن IGBT باید این قطعه نیز تعویض گردد.
همکاران ما بعد از اعلام هزینه به مشتری اقدام به جستجو IGBT مورد استفاده برای درایو کرده و آن را جای گزین IGBT سوخته اینورترمی‌کنند و همچنین به تعمیر برد پاور و تغذیه آن می پردازد، در پایان تست نهایی راه اندازی دستگاه با موتور انجام می‌شود.
در بخش تعمیرات، این مجموعه قادراست تمامی خدمات تعمیری را با امکان پیگیری آنلاین ارائه دهد.

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *