پروژه‌ های اتوماسیون صنعتی

پروژه های اتوماسیون صنعتی

گروه فنی مهندسی الکتریکالا با بیش از 25 سال سابقه دارای تیمی از متخصصین مجرب و با انگیزه، با هدف توسعه اتوماسیون در صنعت کشور، همواره تلاش بر ارائه  خدمات به صنایع را دارد. این شرکت با استفاده از دانش روز دنیا آماده انجام پروژه‌ های اتوماسیون صنعتی در کلیه صنایع من جمله:

 • خودروسازی
 • نفت و گاز
 • پتروشیمی و …

می‌باشد. همچنین این مجموعه توانایی مشاوره، طراحی، تامین تجهیزات و انجام عملیات اجرایی پروژه‌ها را دارا می‌باشد.

پروژه‌های اتوماسیون صنعتی

مراحل اجرای یک پروژه اتوماسیون صنعتی به شرح زیر می‌باشد و در ادامه به توضیح و بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

 1. بازدید، مشاوره فنی و تحلیل فرآیند پروژه
 2. طراحی پروژه
 3. تامین تجهیزات
 4. تست FAT
 5. اجرای پروژه در سایت
 6.  آموزش و تحویل پروژه
 7. ارائه خدمات پس از فروش
 • بازدید، مشاوره فنی  و تحلیل فرآیند پروژه:

در این بخش کارشناس فنی اتوماسیون با بازدید از مجموعه تلاش می‌کند که با بررسی نیازهای مشتری و ارائه مشاوره‌ فنی به جمع‌بندی کاملی از اهداف پروژه مورد نظر دست یابد. در این بین اطمینان حاصل شود که امکان اجرای پروژه و تحویل آن در موعد مقرر، با توجه به نیازهای کارفرما امکان‌پذیر خواهد بود. اطلاعاتی که در این مرحله جمع‌آوری می‌گردد باید شامل مواردی باشد که تخمین هزینه‌ها، چگونگی اجرای پروژه و همچنین زمان تحویل پروژه بر اساس آن اطلاعات امکان‌پذیر باشد.

 • طراحی پروژه های اتوماسیون صنعتی

طراحی اولیه، انتخاب‌های فنی می‌باشد که ممکن است کارفرما تمایل داشته باشد پیمانکار را به رعایت آنها ملزم نماید، مانند:

 1. انتخاب تجهیزات و سایر ابزارها از برندی خاص
 2. استفاده از پروتکلی خاص در اجرای پروژه
 3. پیروی از استانداردهای مشخص در نقشه‌کشی، ساخت، برنامه‌نویسی و …

طراحی اصلی در امتداد طراحی اولیه صورت می‌پذیرد و اهداف آن، فراهم آوردن خصوصیات عملیاتی دقیق و مشخص نمودن چگونگی اجرای پروژه است. مواردی که در طراحی اولیه پروژه از طرف کارفرما مورد تاکید قرار گرفته‌اند، مد نظر قرار می‌گیرند و کارشناسان طراح، جهت نیل به اهداف پیش‌بینی شده در طراحی اولیه، طراحی اصلی را دنبال خواهند نمود.

 • تامین تجهیزات پروژه های اتوماسیون صنعتی

پس از انجام طراحی،با توجه به نیاز پروژه و درخواست کارفرما تجهیزات مورد نیاز تهیه می‌گردد.

 • تست FAT(Factory Acceptance Test) 

FAT  بخش مهمی از پروژه‌های اتوماسیون در ابعاد متوسط و بزرگ محسوب می‌شود که طی آن پیمانکار نشان می‌دهد که طراحی سیستم و ساخت تجهیزات مطابق با شرایط قرارداد یا سفارش خرید مشتری بوده است. در این بخش نماینده کارفرما در محل کارگاه پیمانکار حضور پیدا کرده و نسبت به بررسی و تست تجهیزات اقدام می‌نماید. در نهایت، در صورت تطابق کمی و کیفی محصولات و تجهیزات با معیارهای از پیش تعیین شده، تاییدیه‌های لازم از طرف کارفرما صادر می‌گردد.

 • اجرای پروژه های اتوماسیون صنعتی در سایت

در این مرحله تجهیزات به سایت پروژه ارسال می‌شود و پس از نصب هر یک از قسمت‌ها به صورت جداگانه راه‌اندازی می‌شوند و در نهایت پروژه به صورت کلی راه‌اندازی می‌گردد.

 • آموزش و تحویل پروژه های اتوماسیون صنعتی

آموزش‌های لازم جهت اپراتوری، مهندسی، تعمیرات و نگهداری سیستم‌ها در این بخش ارائه می‌گردد.

توصیه می‌شود برای درک بهتر آموزش تعدادی از پرسنل و مهندسین مربوطه در محل اجرای پروژه حضور داشته باشند. در اغلب موارد بهترین راه آزمایش سیستم، بهره‌برداری از آن در شرایط تولید است. بنابراین جهت بهره‌برداری و استفاده عملی از سیستم، دستگاه به صورت موقت به مشتری تحویل می‌گردد. مشتری در این مدت فرصت خواهد داشت تا ایرادات احتمالی موجود را، جهت رفع مشکل به پیمانکار، گزارش دهد و در نهایت در صورت وجود ایرادات احتمالی این ایرادات بر طرف شده و پروژه تحویل مشتری می‌گردد.

 • ارائه خدمات پس از فروش 

پس از تحویل نهایی پروژه ارتباط شرکت با کارفرما ادامه دار بوده و شرکت خدمات پس از فروش را در بهترین حالت به کارفرما ارائه می‌دهد.گی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.