مشاوره فنی خرید اینورتر

 

قبل از خرید شما باید ابتدا به چند سوال اساسی در زمینه‌ی خرید دستگاه پاسخ دهید ،تا با پاسخ به این پرسش‌ها مسیر برای خرید دستگاه هموارتر شود. در ابتدا به یک معرفی کلی از اینورتر و نقش آن و بررسی مشاوره فنی خرید اینورتر می‌پردازیم.

مشاوره فنی خرید اینورتر

اینورتر، نوعی از کنترل کننده‌های دور (سرعت) و راه انداز موتور است که با تغییر همزمان فرکانس و ولتاژ کار می‌کنند. این وسیله با نام درایو نیز شناخته می‌شود. سرعت گردش موتور به‌طور مستقیم با ولتاژ و فرکانس موتور در ارتباط است، به میزانی که ولتاژ و فرکانس افزایش پیدا می‌کند، سرعت گردش موتور نیز بیشتر می‌شود. زمانی که بار موتور الکتریکی به فرکانس و ولتاژ کمتری نیاز دارد، می‌توان از اینورتر برای پایین آوردن ولتاژ و فرکانس استفاده کرد. همچنین زمانی که بخواهیم سرعت موتور الکتریکی را کاهش دهیم، می‌توانیم به‌ کمک اینورتر سرعت را کاهش دهیم.

برای خرید اینورتر و مشاهده اطلاعات محصولات می توانید بر روی برند مورد نظر خود کلیک کنید یا با مشاورین ما تماس بگیرید.

 1. خرید اینورتر
 2. خرید اینورتر پرتو صنعت
 3. خرید اینورتر دلتا
 4. خرید اینورتر ای بی بی
 5. خرید اینورتر اینوونس
 6. خرید اینورتر پنتاکس
 7. خرید اینورتر اینوت

 

برای مشاهده باقی برندها میتوانید بر روی لینک خرید اینورتر کلیک کنید.

کاربرد اینورتر

با استفاده از اینورتر، فعالیت های موتور کنترل شده‌تر و هوشمندانه‌تر انجام می‌شوند.

نمونه‌هایی از کاربرد اینورتر در صنعت:خرید اینورتر

نکات مهمی که قبل از خرید اینورتر باید به آن توجه کرد:

تعمیرات اینورتر

 

 

 

1.مشخص کردن هدف

ابتدا هدف خود را از انتخاب اینورتر مشخص کنید که می‌تواند موارد زیر باشد:

 • صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه‌ها
 • محدود کردن جریان راه‌اندازی
 •  تنظیم سرعت و گشتاور کاری طبق شرایط دلخواه
 • توقف کنترل شده و…

 

 

 

 

2.انتخاب توان متناسب با بار

بارهایی که توسط درایو کنترل می‌شود به دو گروه گشتاور ثابت و متغیر تقسیم می‌شوند. بارهای گشتاور ثابت نیاز به گشتاور راه اندازی بالایی دارند و نیز باید ظرفیت جریان اضافه بار آن‌ها نیز بیشتر باشد. بارهای گشتاورثابت شامل بار هایی مانند جرثقیل‌ها،کانوایرها، آسیاب‌ها، اکسترودرها، آسانسور و تاور و… می‌باشند.

بارهای گشتاور متغیر نیاز به گشتاور راه اندازی پایینی دارند و همچنین ظرفیت اضافه جریان آنها نیز پایین می‌باشد. بار گشتاور متغیر شامل بارهایی مانند پمپ های گریز از مرکز و فن‌ها و میکسرهای ساده می‌باشند.

 

 

نصب مقاومت ترمز

 

 

 

3.ضرورت نصب مقاومت ترمز اینورتر

قبل از خرید اینورتر به این مسئله توجه کنید که نصب مقاومت ترمز ضرورت دارد یا خیر اگر در عملکرد یک دستگاه نیاز به توقف آنی وجود داشته باشد و بخواهیم یک بار را به سرعت و در لحظه‌ی آنی متوقف کنیم، برای جلوگیری از بازگشت جریان به لینک dc ،مقاومت ترمز مورد نیاز را با توجه به توان اینورتر و طبق پیشنهاد سازنده‌ی دستگاه به ترمینال‌های مربوطه وصل می‌کنیم.

 

 

 

 

 

4.تعداد ورودی/خروجی اینورتر

نیاز خود به تعداد ورودی و خروجی های کنترلی را در نظر بگیرید. یکی از قابلیت‌های مفید اینورترها در این است که می‌توان به راحتی از طریق پورت I/O که با توجه به مدل اینورتر و سطح کاربرد آن ممکن است تا چندین درگاه هم دارا باشند، به راحتی می‌توان آنها را با توجه به نیاز مصرف کننده با سیستم های کنترلی ادغام کرد. سیستم های کنترلی شامل شاسی‌ها، پی ال سی ،سوییچ سلکتور و… می‌باشد.

 

 

 

فروشگاه خرید اینورتر

 

 

 

5.بررسی دقیق پروژه و نیازهای پروژه هنگام خرید اینورتر

قبل از خرید، تمامی جنبه‌ها و نیازهای پروژه خود را بررسی کنید. از آنجا که هر اینورتر با توجه به مدل و برند و سطح تکنولوژی به کار رفته در آن ، می‌توان از طریق یک سری کارت‌های توسعه شامل کارت های ورودی خروجی آنالوگ و دیجیتال، کارت های شبکه، کارت انکودر، کارت تزریق، کارت پمپ و…. آن‌ها را توسعه داد به همین منظور توصیه می‌شود قبل از خرید دستگاه تمامی جوانب و نیازهای پروژه خود را سنجیده تا خریدی عالی داشته باشید

 

 

 

 

 

6.در نظر گرفتن مد کنترلی اینورتر

قبل از خرید در انتخاب حالت کنترلی اینورتر خود بسیار دقت کنید. قبل از انتخاب مد کنترلی درایو، ابتدا باید نوع کاربری را مشخص کنید.

سه نوع مد کنترلی اینورتر عبارت است از کنترل V/F ، کنترل برداری حلقه بسته با انکودر، کنترل برداری بدون سنسور. در هر مد کنترلی یک سری ویژگی خاص وجود دارد که بسته به نیاز شما می‌توانید روی حالت مورد نظر تنظیم کنید. برای مثال مد کنترل برداری حلقه بسته نظارت بسیار دقیقی روی گشتاور دارد. اگر نیازمند کنترل دقیق سرعت می‌باشید با توجه به جدول پارامترهای درایو که در کاتالوگ هر دستگاه شرح داده می‌شود می‌توانید مد کنترلی مد نظر خود را انتخاب کنید.

 

 

 

 

 

7.شرایط آب و هوایی عامل مهم در خرید اینورتر

 

رطوبت و دمای هوا یا همینطور ارتفاع از سطح دریا می‌تواند در نحوه کارکرد و بازدهی دستگاه تاثیر زیادی داشته باشد. اگر به شرایط جغرافیایی اعم از ارتفاع از سطح دریا و رطوبت توجه نشود دستگاه نمی‌تواند خروجی مناسبی داشته باشد.

برای خرید اینورترهای پرتو صنعت و مشاهده اطلاعات محصولات می توانید روی محصول مورد نظر خود کلیک کنید یا با مشاورین ما تماس بگیرید.

 

 1. قیمت اینورتر
 2. خرید اینورتر
 3. مشاوره فنی خرید اینورتر
 4. مشاوره خرید اینورترهای فرکانسی
 5. شرکت پرتو صنعت
 6. توضیحات پلاک دستگاه های پرتو صنعت
 

 

توصیه‌های نصب و راه‌اندازی قبل از خرید اینورتر

در ادامه به بررسی هشدارها و توصیه های لازم هنگام نصب و راه‌اندازی می پدازیم که شامل موارد زیر است:

 

 

 • توجه به نکات ایمنی

نصب و راه اندازی درایو باید توسط یک فرد متخصص و آشنا به مسائل درایو انجام شود و به هشدارهای داده شده از طرف سازنده توجه نمود. در هنگام حمل دستگاه باید دقت شود، چرا که حمل نامناسب می‌تواند موجب آسیب به درایو شما گردد. برای مثال دستگاه‌های توان بالا حتما باید با ابزار مناسب مانند لیفتراک حمل شوند، تا دستگاه بر روی زمین کشیده نشود.

 • مشورت با مهندسین و متخصصین در این زمینه

در هنگام خرید ابتدا از متناسب بودن موتور و بار آن با درایو خود مطمئن شوید. همچنین میزان گشتاور و جریان مورد نیاز هنگام راه اندازی را تعیین کنید. توجه کنید که سیستم ساختاری درایو، امکان ایجاد نویز در شبکه برق را دارد و ممکن است بر روی سایر دستگاه ها و تجهیزات تاثیر بگذارد. بنابراین دقت کنید که قبل از نصب دستگاه با کمک و مشاوره از مهندسین و افراد ماهر استانداردهای لازم فراهم گردد تا از مشکلات و خسارات احتمالی جلوگیری شود.

 • توجه به سیستم ارت و تنظیم پارامترها

یکی از مواردی که قبل از نصب دستگاه بسیار حائز اهمیت است، استاندارد بودن وضعیت سیستم ارت به کار رفته است، زیرا تمامی تجهیزات و درایو و موتور باید به سیستم ارت متصل گردند. هنگام اتصال برق به دستگاه، از دست زدن به قطعات داخلی و ترمینال‌های ورودی خروجی خودداری کنید. هرگونه بی‌احتیاطی می‌تواند خسارات جبران ناپذیری به بار بیاورد. از تغییر پارامترهایی که با آنها آشنایی ندارید بپرهیزید و هنگام تنظیمات ابتدا مقادیر نامی پارامترهای موتور را وارد نمایید تا سایر تنظیمات و حفاظت‌های موتور متناسب با آن‌ها انجام گیرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره فنی میتوانید از طریق تماس با ما، از خدمات و مشاوره مهندسین شرکت الکتریکالا استفاده کنید.

مقالات پیشنهادی

انجام پروژه های اتوماسیون صنعتی، توسط تیم متخصص الکتریکالا برای شما
اینورتر چیست؟مزایا و معایب استفاده از آن
بهترین اینورترهای ایرانی و مزایا استفاده از آن ها
خطاهای مهم در اینورتر
بررسی مهم ترین خطاها در اینورتر