logo redesinge

توضیحات پلاک‌ درایو پرتو صنعت

پلاک درایو برچسبی است که اطلاعات مورد نیازی که مصرف کننده برای روشن کردن دستگاه به آن نیاز دارد را داراست. در پلاک اطلاعاتی از جمله توان ورودی،توان خروجی، شدت جریان و ولتاژ ورودی دستگاه و همچنین تک فاز و سه فاز بودن آن نیز مشخص میشود.

قبل از نصب، ابتدا پلاک‌ درایو پرتو صنعت خریداری شده را بخوانید. با مراجعه به کاتالوگ، از مناسب بودن جریان‌ و ولتاژ آن برای موتور تحت کنترل این درایو اطمینان حاصل نمایید.

در شکل زیر پلاک‌ درایو پرتو صنعت مدل EZ، برای نمونه آورده شده است:

پلاک‌ دستگاه‌های پرتو صنعت

برای تعیین جریان‌های ورودی و خروجی و توان دستگاه به پلاک‌ درایو پرتو صنعت و جدول مشخصات توان و جریان در کاتالوگ مراجعه نمایید.

توضیحات پلاک‌ درایو پرتو صنعت شامل مشخصات دستگاه‌ها و شماره سریال آن‌ها می‌باشد. که بر روی بدنه دستگاه نصب گردیده است. بر روی پلاک‌ اینورتر پرتو صنعت توان و جریان دستگاه برای حالت بار سنگین یا گشتاور ثابت (Heavy duty) نوشته شده است. برای بارهای سبک یا گشتاور متغیر (Light duty) می‌توان از رنج پایین‌تر درایو استفاده کرد. برای انتخاب مناسب درایو متناسب با نوع بار (سبک LD، سنگین HD) از جدول مشخصات توان و جریان درایوها استفاده نمایید.

 

بارهای کنترل شونده توسط درایو

  • گشتاور ثابت
  • گشتاور متغیر

بارهای گشتاور ثابت یعنی موتورهای با بار سنگین، نیاز به گشتاور راه‌اندازی بالایی دارند. همچنین باید ظرفیت جریان اضافه بار آن ها ‌نیز بیشتر باشد.

گشتاور ثابت و گشتاور متغیر

بارهای گشتاور ثابت شامل بارهایی مانند:

صرفه‌جویی در مصرف انرژی در کاربردهای گشتاور متغیر بسیار بیشتر از کاربردهایی است که در آن‌ها گشتاور ثابت است.

بارهای گشتاور متغییر شامل بارهایی مانند:

  • پمپ‌های گریز از مرکز
  • فن‌ها
  • میکسرهای ساده می‌باشند.

بارهای گشتاور متغیر نیاز به گشتاور راه‌اندازی پایینی دارند. همچنین ظرفیت اضافه جریان آنها نیز پایین می‌باشد.

  • درایوهای EZ در مد کنترل برداری دارای 150 درصد گشتاور راه‌اندازی می‌باشند. از این جهت برای راه‌اندازی بارهای گشتاور ثابت کاملا مناسب می‌باشد.در این حالت کافی‌ است توان درایو برابر با توان موتور انتخاب گردد. مدل EZ مدلی برای کاربردهای عمومی و تحمل اضافه جریان 150 درصد در یک دقیقه می‌باشد. این مدل تا توان 2.2KW تولید می‌شود. ورودی آن تکفاز 220 ولت می‌باشد.
  • درایوهای EX مدلی برای کاربردهای عمومی و تحمل اضافه جریان 150% در یک دقیقه است. این مدل تا توان 90KW تولید می‌شود. به صورت Open loop بوده و دارای قابلیت کنترل تنشن نیز می‌باشد.
  • درایو مدل MX مدلی برای کاربردهای پمپ و فن و تحمل اضافه جریان 120% در یک دقیقه است. این مدل تا توان 110KW ساخته می‌شود.
  • مدل VX پرتو صنعت مدلی برای کاربردهای تخصصی و تحمل اضافه جریان 150% در یک دقیقه است. این مدل تا توان 400KW تولید می‌شود. دارای قابلیت افزودن کارت‌های آپشن (Close loop، تزریق، رله، کارت شبکه و…) می‌باشد.

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *