الکتریکالـا

تعمیر اینورتر ال اس (LS)

گروه ال ‌اس، (LS Group) شرکت خوشه‌ای کره‌ای است، که شرکت‌های تابعه و زیرمجموعه آن در حوزه‌های تولید کابل‌های برق و کابل‌های مخابراتی، تجهیزات الکتریکی و خودکارسازی، ذوب و پالایش مس، مدیریت سرمایه‌گذاری، توزیع ال‌ان‌جی و ال‌پی‌جی فعالیت می‌کند.

ریشه‌های تأسیس گروه ال ‌اس به سال ۱۹۳۶ و راه‌اندازی نخستین شرکت زیرمجموعه این گروه، به‌نام جانگهانگ اسملتر باز می‌گردد. گروه ال ‌اس در سال ۲۰۰۳ در پی جدایی از شرکت ال‌ جی، توسط خانواده کو (از بنیانگذاران شرکت ال‌جی) تشکیل شد. در حال حاضر گروه ال ‌اس دارای بیش از ۱۰۰ شرکت تابعه می‌باشد که در ۲۵ کشور جهان فعالیت می‌نمایند. دفتر مرکزی این شرکت در شهر آنیانگ، گیونگگی، کره جنوبی قرار دارد و سهام آن در بازار بورس کره معامله می‌شود.

نهایتاً شرکت LS در سال 2005 فعالیت خود را با هدف « ارائه محصولات هوشمندانه در پی آینده‌ای جدید و پیشرو برای زندگی ایمن و مرفه » فعالیت خود را به طور رسمی آغاز نمود. واحد تولیدی شرکت LS که به تولید تجهیزات اتوماسیون و برق صنعتی پرداخته است LS Industrial System) LSIS) نام‌ گرفته است.

اینورتر LS که یکی از محصولات شرکت بزرگ LS کره جنوبی است، این شرکت زیر مجموعه گروه صنعتی LG می‌باشد تا یک دهه قبل اینورتر LG تولید می‌شد تا این‌که شرکت ال جی بخش اتوماسیون صنعتی و تجهیزات برق را از خود جدا کرد و زیر مجموعه‌ای بنام (LS Leading Solution) را تشکیل داد.
امروزه تجهیزات اتوماسیون صنعتی LS نظیر اینورترها و PLC و کلیدها و فیوزها و غیره، به عنوان یکی از با کیفیت‌ترین تجهیزات در بازار به شمار می‌رود که از به روزترین فناوری و تکنولوژی‌ها بهره می‌برد.

در ایران اینورترهای ال اس با مدل‌های H100 ،IC5،IG5A،IS7،IE5،IV5 و حتی مدل‌های قدیمی ال اس (IH5،IG5،IG) موجود درمصارف مختلف شناخته شده است.اینورتر LS در دو مدل اینورتر تکفاز ال اس و اینورتر سه فاز ال اس تولید و عرضه می‌شود  که هر کدام کاربری خاص خود را دارند و از ویژگی‌های خاص این درایوها می‌توان به کاربر پسند بودن آن اشاره کرد، در هنگام خرابی این اینورتر ها ابتدا علل خرابی را مورد بررسی قرار دهید.

 

تعمیر اینورتر ال اس

برای مثال اگر قطعی در فاز خروجی رخ دهد، خطای Pot نشان داده می‌شود. یا هر گونه افت ولتاژ فالت Lut نمایش داده می‌شود. سی پی یو به عنوان قلب سیستم هنگامی که دربرقراری ارتباط دچار مشکل شود، خطای ERR نشان داده می‎‌شود.

در هنگام مواجهه با خرابی درایو ال اس خطاهای احتمالی در جدول زیر آمده است. در صورت خاموش شدن اینورتر حتما برق ورودی دستگاه را قطع کرده بعد موتور را از درایو جدا کنید و با متخصص تعمیرات تماس حاصل نمایید.

تعمیر اینورتر ال اس

اینورتر ال اس تعمیر شده در کارگاه تعمیرات الکتریکالا:

• اینورتر LS IS7
• توان 5/5KW
• عیوب اعلامی: دستگاه خطای OVER Voltage نشان می‌داد
گزارش و نحوه تعمیر درایو :
• خطای اعلام شده معمولا مربوط به زمان شتاب کاهشی (Decelarating time) که نسبت به اینرسی بار کوتاه می‌باشد.(GD2)
• بار در خروجی اینورتر حالت ژنراتوری دارد.
• ولتاژ اعمال شده به اینورتر بسیار زیاد است.
که در این مواقع یا باید از داینامیک بریک استفاده کرد یا Decelarating time باید از کی پد تغییر داد و همچنین ولتاژ ورودی را باید چک کرد. ولی همیشه علت رخ دادن این خطا به این دلایل نمی‌تواند باشد. ممکن است مربوط به igbt یا دیگر دلایل باشد.
در این درایو خروجی اینورتر نا متقارن بوده وIGBT معیوب بود. همچنین برد تغذیه نیز احتیاج به تعمیر داشت که همکاران ما در بخش تعمیرات تعمیر و رفع عیب این دستگاه را انجام دادند.

تعمیر اینورتر IS7

 

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *