الکتریکالـا

کارت تزریق

اینورترهای مخصوص ماشین آلات تزریق با فیدبک فشار از شیرهای فشار و فلو و دریافت فیدبک توسط کارت تزریق، سرعت چرخش موتور را بصورت اتوماتیک کنترل کرده و با توجه به این‌که توان مصرفی در موتورهای پمپ، رابطه مستقیمی با سرعت چرخش موتور دارد بنابراین با تغییر سرعت اینورتر در زمان‌های مناسب، مصرف برق دستگاه را کاهش می دهد. و همچنین باعث کاهش صدا و باعث افزایش عمر موتور و قطعات شده و همچنین زمان تعویض روغن دستگاه تزریق تا حدود سه برابر افزایش می‌یابد. شماتیک و تصویر کارت تزریق پلاستیک اینورتر پرتو صنعت در زیر آورده شده و همچنین دلایل استفاده از کارت ترزیق نیز در اینجا مورد بحث قرار گرفته است.

کارت تزریق

کارت آپشن تزریق در اینورترهای پرتوصنعت:

کارت تزریق در اینورترهای پرتوصنعت قابل نصب بر روی درایوهای سری VX بوده و برای صرفه جویی در مصرف انرژی بر روی ماشین‌های تزریق پلاستیک نصب می‌شود.

مشخصات کارت تزریق پلاستیک:

2 ورودی آنالوگ جریان 0 تا 1 آمپر برای وضعیت ورودی شیر دبی و فشار ماشین تزریق پلاستیک

کارت تزریق

کارت آپشن تزریق در اینورترهای INVT:

کارت تزریق در اینورترهای اینوت قابل نصب بر روی درایوهای سری CHV110 بوده و برای صرفه جویی در مصرف انرژی بر روی ماشین‌های تزریق پلاستیک نصب می‌شود.
مشخصات کارت تزریق پلاستیک: 2 ورودی آنالوگ جریان 0 تا 1 آمپر , 0 تا 10 ولت برای وضعیت ورودی شیر دبی و فشار ماشین تزریق پلاستیک

دلیل استفاده از کارت تزریق:

در فرآیندهای مختلف کاری مانند شکل گرفتن حالت و بسته شدن آن مواد، برای ثابت مانند حالت و کلیه فرآیندهای تزریق از قبیل خنک کردن، بازکردن قالب، نیاز به فشار و جریان متفاوت است، برای مقابله با فشار بیش از حد و کنترل فرآیند تزریق کارت تزریق روی اینورتر نصب می‌شود و سیگنال جریان‌های مختلف به کارت تزریق ارسال شده این فرآیند فرکانس خروجی اینورتر را را بر اساس فیدبک سیگنال محاسبه می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که عملیات در بهترین شرایط و بدون دردسر انجام شود تا درصد تزریق پلاستیک افزایش یا کاهش و کنترل شود.

 

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *