الکتریکالـا

صنعت پلاستیک و پلیمر

از آنجا که در ایران صنایع پتروشیمی به علت وجود منابع ارزشمندی که دارد، همواره این صنعت و محصولات بالادستی (نظیر پلیمر) و پایین دستی  (نظیر پلاستیک و مشتقات آن که عمدتا از محصولات بالادستی بدست می‌آیند)، مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

پلیمرها دارای دو نوع طبیعی و مصنوعی هستند که قدمت استفاده از آن‌ها به دوران مصر باستان برمی‌گردد که از نوع طبیعی آن برای جلای سنگ‌های حکاکی شده استفاده می‌شد. پلیمرهای طبیعی نظیر سلولز، خیلی پیش از پلیمرهای سنتزی (مصنوعی) در طبیعت ساخته شده‌اند. سلولزها مواد اصلی تشکیل‌دهنده الیاف پنبه و چوب هستند. پنبه، چرم، نی، لباس و کاغذ همگی پلیمرهای طبیعی هستند. پلیمرها جایگاه مطلوبی در میان مواد باز کرده‌اند و با خصوصیاتی که دارند، از مواد غیر پلیمری نظیر استیل و فلزات پیشی گرفته‌اند.

پلیمرها به سه گروه اصلی توموپلاستیک‌ها، ترموست‌ها و الاستومرها تقسیم می‌شوند که با توجه به کاربرد، مقاومت و سایر خواصی که هرکدام دارند، در صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند و کاربردهایی نظیر لوله و خطوط انتقال، پمپ، شیر، ظروف، پوشش تانک‌ها و مخازن، پوشش الکتریکی، چسبنده‌ها و غیره دارند.

با توجه به کاربرد فراوان پلاستیک‌ و قطعات پلاستیکی، این زیر شاخه صنایع پلیمری توسعه زیادی داشته است. تولید این محصولات به چند روش مرسوم  یا توسط دستگاه‌های اکسترودر یا دستگاه‌های تزریق   (Injection)  صورت می‌گیرد. البته روش‌های دیگر به صورت محدود و در موارد خاص نیز وجود دارد.

اکسترودر برای جاهایی که تولید محصول به صورت یکنواخت می‌باشد، استفاده می‌گردد. محصولاتی مانند نخ و شلنگ، سیم، کابل، ورق‌های ‌پلاستیکی و…. .

دستگاه گرانول نیز نوعی خاصی از اکسترودر می‌باشد که در انتهای قالب تولید، محصول را به قطعات ریز تبدیل می‌کند. عموما این‌گونه دستگاه‌ها دارای توان بالایی می‌باشند. مهمترین عامل در این صنعت توجه به دما و آلودگی محیط و نیاز به تعمیرات و نگهداری دوره‌‌ای دستگاه‌ها جهت افزایش طول عمر و عملکرد مطلوب دستگاه‌ها می‌باشد.

دستگاه گرانول

دستگاه کلندرینگ:

یکی دیگر از انواع دستگاه‌های صنعتی تزریق‌ پلاستیک Injection می‌باشد که امروزه با توجه به هزینه ارزان‌تر و تولید سریع‌تر و شکل‌پذیری ‌پلاستیک نسبت به فلزات در مصارف مختلف استفاده می‌گردد. این‌گونه دستگاه‌ها برخلاف اکسترودر دارای دفعات روشن و خاموش زیاد می‌باشند و چون هر چه ‌تعداد استارت و استپ بالاتر می‌رود، مصرف برق و استهلاک مکانیکی نیز به همان نسبت بالاتر می‌رود. از این رو استفاده از اینورترهای فرکانسی برای کاهش قابل توجه این مشکلات توصیه می‌شود.

اگر توان درایو مصرفی هم کمی‌ بالاتر از جریان نامی در نظر گرفته شود، می‌توان تعداد استارت و استپ‌ها را با توجه به نیاز تنظیم نمود‌ تا ‌اصطلاحا دستگاه‌ تنبل نشود. چون مقدار تولید با توان دستگاه نسبت مستقیم دارد. بعضا دیده شده یک کارفرما برای کم کردن هزینه راه‌اندازی اولیه و خرید دستگاه به پیشنهادهای قیمت کمتر توجه کرده ولی در یک پروسه چند ساله یا حتی چند ماهه از مابه‌التفاوت تولید کمتر، بسیار بیشتر متضرر شده است.

امروزه از کلندرهای بزرگ بیشتر در تولید ورق‌ها و فیلم‌های ترموپلاستیک ‌استفاده می‌شود. اما آنچه مهم است استفاده غلتک‌ها در بسیاری از فرآیندهای تولید از جمله تولید ورق و فیلم می‌باشد. خصوصا در فرآیندهای تولید ورق که شکل‌دهی اصلی را غلتک‌ها انجام می‌دهند.

در روش‌های مبتنی بر اکستروژن در تولید ورق غلتک‌ها به صورت‌های مختلفی مثل کلندرهای سه غلتکی عمودی در extrusion sheet و به صورت سیستم‌های roll-chill یا rollers casting استفاده می‌شود. علاوه بر این از انواع کلندرها به عنوان مرحله انتهایی و تکمیل‌کننده بسیاری از پروسه‌های صنعتی استفاده می‌شود و اهمیت سیستم‌های غلتکی تا حدی است که نمی‌توان‌ بسیاری از صنایع تولیدی از جمله ورق و فیلم‌های پلیمری را بدون آنها تصور کرد.

دستگاه کلندرینگ

بنبوری میکسر پلاستیک  (Mixer Banbury):

یکی دیگر از دستگاه‌هایی که در صنعت تولید پلاستیک استفاده می‌گردد، بنبوری می‌باشد. چون مواد اولیه از مواد طبیعی و مصنوعی می‌باشد، این دستگاه به نسبت‌های مختلف آنها را مخلوط می‌کند تا مورد استفاده قرار گیرند. معمولا جریان راه‌اندازی و جریان حین کار بالایی داشته و باید اینورتری با مدل مناسب برای این کار در نظر گرفت.

دستگاه بنبوری

البته در صنعت پلاستیک و پلیمر دستگاه‌های مختلف با کاربردهای متفاوتی وجود دارند.

 

 

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *