مقالات دیگر

راهنمای مطالعه

تعمیر اینورتر تویو دنکی (Toyo Denki)

یکی از مجموعه خدمات شرکت الکتریکالا تعمیر و فروش اینورتر های شرکت تویو دانکی می باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی تعمیر اینورتر تویو دنکی (Toyo Denki) بپردازیم.

تعمیر اینورتر تویو دنکی (Toyo Denki)

معرفی شرکت تویو دنکی

شرکت TOYO Denki در کشور ژاپن تاسیس شد. شرکت تویو دنکی، بیش تر از نیم قرن سابقه در تولید درایو های مختلف دارد. شرکت تویو دنکی با چشم انداز این که بتواند درایو جدیدی را طراحی و تولید کند که نیاز های بازار را برآورده کند فعالیت می‌کند.

تویو دنکی در تلاش است که بتواند با سایر برند های تولید کننده در زمینه نوآوری، اطمینان و کارایی انرژی برای کنترل موتور و… رقابت کرده و به نوعی  سر آمد باشد. هدف این شرکت، پیشرفت و توسعه کاری خود در زمینه اتوماسیون صنعتی می‌باشد. همین انگیزه باعث رشد و شکوفایی در زمینه‌های شبکه‌های ارتباطی نیز شد.

پیشنهاد خواندنی: تعمیر اینورتر میتسوبیشی

مدل‌های اینورترهای Toyo Denki

اینورترهای Toyo Denki در ایران با مدل‌های VF66B ،VF64 و…  شناخته شده است. در هنگام خرابی این اینورترها ابتدا علل خرابی را مورد بررسی قرار دهید.

در زیر به برخی از ارورها و فالت‌های مهم مربوط به اینورتر تویو دنکی به طور کلی اشاره خواهیم کرد:

 1. OC………..  خطای over current
 2. OV……….. خطای  over voltage
 3. uV…….. خطای OVER Voltage
 4. inOH…..خطای Temperature over 150c
 5. OF…….خطای Over Frequency
 6. ot…….خطای torque command exceeds
 7. SLF….. خطای Over heating of heatsink

تعمیر اینورتر تویو دنکی

شما می‌توانید اینورتر مورد نظر خود را از سایر برندهای تولیدکننده اینورتر خریداری کنید. برای همین منظور شما می‌توانید روی هر یک از برندها کلیک کرده و خرید خود را انجام دهید.

 1. خرید اینورتر دلتا
 2. خرید اینورتر زیمنس
 3. خرید اینورتر آگر (AGER)
 4. خرید اینورتر پرتو صنعت
 5. خرید اینورتر زیما (XIMA)
 6. خرید اینورتر فوجی (FUJI)
 7. خرید اینورتر ای بی بی (ABB)
 8. خرید اینورتر هیوندای Hyundai
 9. خرید اینورتر چینت (CHINT)
 10. خرید اینورتر تله مکانیک (Telemecanique)

اینورترهای تویو دنکی تعمیر شده در کارگاه تعمیرات الکتریکالا

 • اینورتر Toyo Denki VF64
 • توان 30KW
 • عیوب اعلامی: اینورتر خطای OVER VOLTAGE  می‌دهد.

نحوه تعمیر اینورتر Toyo Denki

پس از بررسی‌های صورت گرفته، متخصصین تعمیرات متوجه شدند که ایراد از تغذیه سوئیچینگ می‌باشد که همه ایرادات برطرف گردید و درایو تست شد و تحویل مشتری گردید. همچنین در چنین مواردی، حتما قبل از نصب مجدد اینورتر باید از صحت برق ورودی اطمینان حاصل کرد تا اینورتر مجددا به مشکل نخورد.

 • اینورتر تویو دنکی Toyo Denki مدل VF66B
 • توان 15KW
 • عیوب اعلامی: در تست اولیه ورودی خروجی درایو با مولتی متر، ورودی درایو ظاهرا سوخته است.

نحوه تعمیر اینورتر تویو دنکی

گزارش و نحوه تعمیر درایو

پس از باز کردن درایو و بررسی آن مشخص شد که ورودی IGBT سالم است و مقاومت شارژ آن سوخته است. علت سوختن مقاومت شارژ نیز عمل نکردن رله آن به علت فرسودگی بوده است. از این رو رله و مقاومت شارژ آن تعویض شد. سپس درایو تست شد و با موتور تست نهایی شد.

شرکت الکتریکالا با داشتن تیمی مجرب و متخصص قادر به تعمیر انواع اینورتر های سبک و سنگین می باشد. این مجموعه با داشتن کارگاهی مجهز و نیروهای با تجربه و تخصصی علاوه بر تعمیرات اینورتر از تیم پشتیبانی خدماتی و راه اندازی خبره بر خور دار است که آماده خدمات به شما مشتریان عزیز می باشد. 

همچنین شما می توانید برای خرید و مشاوره فنی خرید اینورتر و انواع تجهیزات اتوماسیون صنعتی و همچنین برای تعمیر و تنظیم درایوهای خود با ما در تماس باشید.

مقالات مرتبط

آخرین مطالب