logo redesinge

تعمیر اینورتر تویو دنکی (Toyo Denki)

تعمیر اینورتر تویو دنکی (Toyo Denki) از تعمیرات تخصصی می باشد که تیم فنی الکتریکالا قادر به ارائه بهترین خدمات و تعمیرات در رابطه با اینورترهای تویو دنکی و سایر برندهای ایرانی و خارجی می باشد.

شرکت TOYO Denki یکی از بهترین برندهای اینورتر می باشد که در ژاپن تاسیس شد. شرکت تویو دنکی، بیش از نیم قرن سابقه در تولید درایو دارد. این شرکت با چشم انداز این که بتواند درایو جدیدی را طراحی و تولید کند که نیاز های بازار را برآورده کند فعالیت می‌کند. این شرکت در تلاش است که بتواند با تولید و طراحی اینورتر جدیدی سبب رفع نیاز های صنعتگران در بازار شود.

 

تعمیر اینورتر تویو دنکی

 

تویو دنکی در تلاش است که بتواند با سایر برند های تولید کننده در زمینه نوآوری، اطمینان و کارایی انرژی برای کنترل موتور و… رقابت کرده و به نوعی  سر آمد باشد. هدف این شرکت، پیشرفت و توسعه کاری خود در زمینه اتوماسیون صنعتی می‌باشد. همین انگیزه باعث رشد و شکوفایی در زمینه‌های شبکه‌های ارتباطی نیز شد.

 

در ادامه این مقاله قصد داریم به تعمیر اینورتر تویو دنکی (Toyo Denki) و بررسی و ارورها و فالت های مهم در دستگاه های این برند بپردازیم.

 

 

مدل‌های اینورترهای Toyo Denki

اینورترهای Toyo Denki در ایران با مدل‌های VF66B ،VF64 و…  شناخته شده است. در هنگام خرابی این اینورترها ابتدا علل خرابی را مورد بررسی قرار دهید.

در زیر به برخی از ارورها و فالت‌های مهم مربوط به اینورتر تویو دنکی به طور کلی اشاره می‌نماییم:

  1. OC………..  خطای over current
  2. OV……….. خطای  over voltage
  3. uV…….. خطای OVER Voltage
  4. inOH…..خطای Temperature over 150c
  5. OF…….خطای Over Frequency
  6. ot…….خطای torque command exceeds
  7. SLF….. خطای Over heating of heatsink

 

اینورترهای تویو دنکی تعمیر شده در کارگاه تعمیرات الکتریکالا

  • اینورتر Toyo Denki VF64
  • توان 30KW

عیوب اعلامی

اینورتر خطای OVER VOLTAGE  می‌دهد.

نحوه تعمیر اینورتر Toyo Denki

پس از بررسی‌های صورت گرفته، متخصصین تعمیرات متوجه شدند که ایراد از تغذیه سوئیچینگ می‌باشد که همه ایرادات برطرف گردید و درایو تست شد و تحویل مشتری گردید. همچنین در چنین مواردی، حتما قبل از نصب مجدد اینورتر باید از صحت برق ورودی اطمینان حاصل کرد تا اینورتر مجددا به مشکل نخورد.

 

 

اینورتر تویو دنکی

اینورتر تویو دنکی Toyo Denki مدل VF66B

• توان 15KW
عیوب اعلامی: در تست اولیه ورودی خروجی درایو با مولتی متر، ورودی درایو ظاهرا سوخته است.

گزارش و نحوه تعمیر درایو

پس از باز کردن درایو و بررسی آن مشخص شد که ورودی IGBT سالم است و مقاومت شارژ آن سوخته است. علت سوختن مقاومت شارژ نیز عمل نکردن رله آن به علت فرسودگی بوده است. از این رو رله و مقاومت شارژ آن تعویض شد. سپس درایو تست شد و با موتور تست نهایی شد.

 

شرکت الکتریکالا با داشتن بیش از دو دهه تجربه در زمینه تجهیزات اتوماسیون صنعتی و تعمیرات اینورتر آماده ارائه بهترین خدمات به شما صنعتگران می باشد. شرکت الکتریکالا با داشتن تیمی مجرب و متخصص قادر به تعمیر انواع اینورتر های سبک و سنگین می باشد. این مجموعه با داشتن کارگاهی مجهز و نیروهای با تجربه و تخصصی علاوه بر تعمیرات اینورتر از تیم پشتیبانی خدماتی و راه اندازی خبره بر خوردار است.

همچنین شما می توانید برای خرید و مشاوره فنی خرید اینورتر و انواع تجهیزات اتوماسیون صنعتی با ما در تماس باشید.

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *