logo redesinge

تعمیر اینورتر میتسوبیشی

جهت تعمیر اینورتر میتسوبیشی به بررسی فالت‌های مهم این درایو می‌پردازیم و همچنین نمونه‌های اینورترهای تعمیر شده در الکتریکالا را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

میتسوبیشی الکتریک، شرکت تجهیزات الکتریکی ژاپنی است، که در زمینه تولید تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی، مهندسی برق، تجهیزات تولید، توزیع و انتقال انرژی الکتریکی فعالیت می‌کند. اولین نسل از اینورتر های میتسوبیشی در سال 1965 تولید و روانه بازار شد. با بیش از 25 میلیون اینورتر تولیدی نصب شده در صنایع مختلف، یکی از بزرگترین تولید کننده های اینورتر یا درایو فرکانس متغیر می باشد. درایوهای کاربری سنگین این برند از قابلیت اطمینان بالا، کارایی بالا، انعطاف پذیری بالایی برخوردار می باشند و کمک شایانی به مدیریت هزینه می کنند.

اینورترهای Mitsubishi الکتریک در ایران با مدل های D700 SC،E700 SC،F800 و.. شناخته شده است در هنگام خرابی این اینورتر ها ابتدا علل خرابی را مورد بررسی قرار دهید در صورت لزوم فالت های مهم در زیر آورده شده است:

 

تعمیر اینورتر میتسو بیشی

برای مثال اضافه ولتاژ اینورتر با خطای oL نشان داده می‌شود. اگر برای دستگاه اضافه جریان رخ دهد، دستگاه به ما خطای OL را نشان می‌دهد. هرگونه مشکل و قطعی در فاز خروجی ارور E.LF نمایش داده می‌شود. و خطای قطعی در فاز ورودی هم با E.ILF نمایش داده می‌شود.

در زیر برخی از خطاهای مربوط به درایوهای میتسوبیشی آورده شده است:

تعمیر اینورتر میتسوبیشی

تعمیر اینورتر میتسوبیشی در کارگاه تعمیرات الکتریکالا:

  • اینورتر میتسوبیشی مدل FR-A800
  • توان 90KW

عیوب اعلامی:

اینورتر خطای OVER CURRENT می‌زند.

نحوه تعمیر درایو :

پس از بررسی‌های صورت گرفته، متخصصین تعمیرات متوجه شدند که ایراد از IGBT و همچنین تعدادی از قطعات برد پاور اینورتر می‌باشد که IGBT تعویض، همگی ایرادات برطرف و توسط موتور تست شد و تحویل مشتری گردید. همچنین در چنین مواردی  حتما قبل از نصب مجدد اینورتر باید از صحت الکتروموتور اطمینان حاصل کرد و پس از مطمعن شدن از سالم بودن الکتروموتور و دیگر قطعات مانند کنتاکتورها اقدام به نصب اینورتر شود.

  • اینورتر میتسوبیشی مدل FR-E720
  • توان 15KW

عیوب اعلامی:

اینورتر به محض روشن شدن خطای E.OP1 یا Communication option fault می‌دهد.

نحوه تعمیر درایو :

  • پس از بررسی‌های صورت گرفته، مشخص شد که برد I-O درایو معیوب است. با تعویض برد I-O مشکل رفع شد.
  • پس از اطمینان از صحت عملکرد دستگاه با برد I-O جدید، درایو با موتور تست و تحویل مشتری گردید.

 

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *