مقالات دیگر

راهنمای مطالعه

تعمیر اینورتر آگر

جهت تعمیر اینورتر های آگر به بررسی فالت‌های مهم این درایو می‌پردازیم و همچنین نمونه‌های اینورترهای تعمیر شده در الکتریکالا را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

شرکت مهندسی آگر در سال ۱۳۸۹ تاسیس و فعالیت خود را در زمینه خدمات طراحی و ساخت حوزه اتوماسیون صنعتی آغاز کرد. این شرکت از سال ۱۳۹۴ طراحی و ساخت اینورتر (VFD) سه فاز در توان ۵.۵ کیلووات آغاز نمود و در ادامه در سال ۱۳۹۶ با ایجاد تغییرات اساسی در طراحی و همچنین اضافه کردن الگوریتم‌های پیچیده تر کنترل برداری محصولات خود را ارتقا داد.

در سال ۱۳۹۷ از طریق مجموعه تحقیق و توسعه خود که تماما از مهندسین و دانش آموختگان نخبه و با تجربه خود، در تبدیل دانش به فناوری و تجاری سازی آن ضمن ایجاد اشتغال‌زایی در کشور، اقدام به تولید محصولات مبتنی بر دانش و فناوری داخلی را پایه گذاری کرده است. این شرکت همچنین اقدام به توسعه محصولات خود از توان ۲.۲ کیلووات تا توان ۱۱۰ کیلووات در سه مدل NP100, NE100, NG100 نموده است. لازم به ذکر است این مجموعه امکان طراحی و ساخت اینورتر از توان ۱۳۲ کیلووات تا توان ۴۰۰ کیلووات نیز به صورت سفارشی را مهیا نموده است.  همچنین تیم تحقیق و توسعه این مجموعه به طور مستمر در حال بروزرسانی و ارتقاء محصولات بر اساس استانداردها و فناوری روز می‌باشد.

تعمیر اینورتر آگر

 

اینورتر های آگر

اینورتر های آگر با مدل‌های NP100, NE100, NG100 ساخته و شناخته شده اند، در هنگام خرابی این اینورتر ها ابتدا علل خرابی را مورد بررسی قرار دهید.

از جمله مزایای اینورترهای AGER این است که دارای 18 ماه گارانتی و 15 سال خدمات پس از فروش می‌باشند، پس بهتر است در هنگام مواجه شدن با خرابی این اینورترها ابتدا سریال این دستگاه را برای متخصصین ما ارسال کنید، تا وضعیت گارانتی آن درایو  آگر را مورد بررسی قرار دهند. آگر بدون نیاز به برگه گارانتی یا فاکتور تنها با استعلام سریال دستگاه خدمات رایگان گارانتی این دستگاه را به شما ارائه می‌دهد.

در صورت خرابی اینورتر AGER اگر دستگاه فالتی را نشان می‌داد خطای اینورتر را یادداشت کرده تا خطا را به تعمیرکار اینورتر  اعلام کنید و با توجه به جدول زیر سیستم برقی خود از ورودی تا موتور درایو را بررسی نمایید. سپس دستگاه را جهت گارانتی به دفتر ما ارسال نمایید.
در زیر برخی از خطاهای مربوط به درایوهای آگر آورده شده است:

  • افت ولتاژ  ERR09
  • اضافه بار بر روی دستگاه ERR10
  • خطا در فازهای برق ورودی ERR12
  • خطا درفازهای برق خروجی ERR13
  • اتصال کوتاه موتور به زمین ERR23
  • اضافه بار برروی موتور ERR40
  • خطا در تغذیه برد کنترل ERR08
  • اضافه جریان در سرعت ثابت ERR04
  • اضافه جریان در هنگام شتاب‌گیری ERR04

تعمیر اینورتر آگر در کارگاه تعمیرات الکتریکالا:

اینورتر آگر NG100
توان 30KW

عیوب اعلامی:

بعد از استعلام گارانتی دستگاه مشخص شد گارانتی دستگاه تمام شده است. اینورتر خطای OVER VOLTAGE می‌زند.

تعمیر اینورتر آگر

نحوه تعمیر اینورتر آگر:

پس از بررسی‌های صورت گرفته، متخصصین تعمیرات متوجه شدند که ایراد از تغذیه سوئیچینگ می‌باشد. که همگی ایرادات برطرف گردید و درایو تست شد و تحویل مشتری گردید. و همچنین در چنین مواردی حتما قبل از نصب مجدد اینورتر باید از صحت برق ورودی اطمینان حاصل کرد تا اینورتر مجددا به مشکل نخورد.

مقالات مرتبط

آخرین مطالب